Стоворення інтернет магазину OpenCart 3x самостійно

Підприємці, які ще не розпочали продажі онлайн, часто цікавляться, чим власний сайт вигідніше, ніж великі майданчики маркетплейсів чи інструменти продажів у соцмережах.

Правильно опрацьований каталог позицій, зазвичай, забезпечує стабільність певного числа замовлень.

До рішення створити власний інтернет магазин приводять зокрема високі комісії сервісів. Тому досить часто підприємцями приймається рішення про комплексне розгортання продажів, використовуючи різні майданчики.

У окремих випадках власний магазин може бути своєрідним буфером для експорту товарів на інші майданчики і слугувати звʼязковою ланкою між ними.

Якщо підприємець лише на старті продажів он-лайн – ресурси надто обмежені, щоб оплатити дизайн та розробку нового проєкту.

Чи можна тоді самостійно створити інтернет магазин, без конструкторів, без додаткових сервісів, який цілком належатиме саме його безпосередньому власнику і саме власник-підприємець контролюватимете вартість його обслуговування.

Рішень може бути безліч, для найпростішого старту цілком підходять такі системи управління контентом, як WordPress чи OpenCart.

В даному випадку мова йтиме про OpenCart – систему з відкритим кодом, котра безпосередньо призначена для он-лайн продажів.

Найвагоміші переваги – простота в користуванні, невибагливість до ресурсів хостингу, велика кількість безкоштовних модулів, простота інсталяції.

Магазини, створені власноруч, відрізняються від тих що зроблені професійно, в першу чергу стандартним функціями “з коробки” та, за необхідності, готовими модулями сторонніх розробників, якщо сайт має певні унікальні задачі, наприклад, особливості функцій картки товару, як моментальний перерахунок ціни в залежності від опцій, чи замовлення в один клік- шаблонним дизайном.

Отже, починаємо створення власного інтернет магазину із реєстрації доменного імені та купівлі хостингу. В більшості випадків сучасний хостинг надає можливості для автоматичного налаштування сайтів.

Більшість хостингів дозволяє встановлювати системи управління контентом автоматично. Якщо Ваш хостер не надає такої можливості, в такому випадку необхідно створити директорію із відповідною назвою сайту – продублювати у назві імʼя домену та завантажити в неї пакунок із останньою версією системи із сайту opencart.com.

Завантажити на хостинг пакунок можна за домогою інструментів для управління файлами хостингу, або за допомогою файлового менеджера, наприклад FileZilla та розархівувати пакунок.

Опис структури директорій та файлів OpenCart 3x

Після розпаковування ми отримуємо дистрибутив із директоріями

-аdmin – директорія адміністративної частини сайту;

-catalog – директорія фронтальної частини сайту;

-image – директорія із зображеннями;

-install – директорія, призначення для встановлення OpenCart;

-system ;

та файлами:

-htaccess.txt;

— config-dist.php;

— index.php;

-php.ini;

Директорія Install/ містить файл opencart.sql, котрий створює таблиці у відповідній базі даних і вставляє до них демо-дані. Інші файли містять код, який забезпечує встановлення OpenCart.

Директорія system/ це – базова директорія OpenCart яка описує структуру системи. Вона містить config/, engine/, helper/, library/ та storage/ папки.

.htaccess.txt – це конфігураційний файл, що використовується для налаштувань веб-сервера Apache, для чого ще необхідно перейменувати htaccess.txt на .htaccess. Найчастіше служить для SEO URL переадресацій OpenCart

Інший файл config.php слугує для визначення констант при інсталяції.

index.php – файл, який запускає аплікацію

Останній – це файл php.ini, який є файлом конфігурації для запуску програм. Він використовується для управління змінними, magic_quotes_gpc, register_globals, default_charset, memory_limit, max_execution_time та багатьма іншими. Спільний хостинг не надає цих можливостей для його зміни, але якщо ви розміщуєте на приватних серверах, ви можете налаштувати їх використання.

Створення бази даних OpenCart

Після цього необхідно створити базу даних для свого майбутнього магазину. Для цього необхідно в контрольній панелі хостингу на вкладці управління базами даних, та керуючись меню, створити користувача бази даних, базу даних, яка матиме імʼя та пароль.

Саме ці дані необхідно зберегти, щоб використати при інсталяції магазину.

Після того, як пакунок завантажений і розпакований у потрібній директорії та створена база даних, можна переходити до інсталяції Opencart.

Встановлення OpenCart

Спочатку переіменовується файл config-dist.php на config.php, після чого потрібно ввести в адресному рядку назву свого сайту та додати /install

Встановлення відбувається у чотири кроки.

Перший крок – умови ліцензії GNU.

Другий – преінсталяція. Це перевірка конфігурації сервера. бази даних та необхідних розширень та файлів.

Третій – конфігурація. Саме тут необхідно ввести основні параметри, необхідні для роботи магазину.

Конфігурація OpenCart
Конфігурація OpenCart

Останній, четвертий крок, сповіщає про успішність встановлення та нагадує про необхідність видалити директорію /install

Готово! Ми щойно самостійно встановили власний магазин!

Українська локалізація Opencart 3x

Локалізуємо його, встановимо українську мову. Завантажимо пакунок із українською локалізацією з opencart.com і перейдемо у панелі управління до навігації: Extentions — Installer. Завантажимо та встановимо цей пакунок.

Після чого у розділі навігації System – Localisation – languages додамо нову мову — українську.

Language Name – Українська

Code – uk-ua

Locale – ua_UA.UTF-8,ua_UA,ua_UA,ua

Status – Enabled

Sort Order – залежно від порядку мов на конкретному проекті.

Для того, щоб увімкнути нову мову для фронтальної чи адміністративної частини магазиину, необхідно у розділі навігації System — Settings перейти до конфігурації магазину і у вкладці Local обрати бажану мову для відповідної частини сайту.

Вибір оформлення фронтальної частини

Стандартним дизайном важко задовільнити естетичні вимоги, але є для OpenCart існує багато готових тем (шаблонів), зокрема безкоштовних на opencart.com. Шаблонний дизайн не може стовідсотково задовольнити індивідуальні вимоги, але дозволить швидко розпочати роботу.

Opencart.com пропонує кілька десятків безкоштовних тем оформлення для магазинів, серед яких можна обрати максимально відповідну вимогам. Також існує велика кількість комерційних тем.

На прикладі безкоштовної теми Carina розглянемо встановлення теми для магазину.

Завантажуємо пакунок із opencart.com та розпаковуємо локально на своєму пристрої. Переходимо у директорію необхідної нам версії OpenСart 3. Вміст саме цієї папки копіюємо до структури директорій нашого магазину.

Переходимо до admin>> extensions >>choose theme>>edit>>theme select cariana and save (from theme directory)

Модулі та розширення

Для роботи OpenСart не вистачає таких функцій, як, наприклад, автоматична генерація URL адрес. Це можна вирішити за допомогою платних SEO модулів, які, серед іншого, будуть виконувати цю функцію. Також можна завантажити та встановити пакунок для генерування адрес.

Також складно назвати стандартні фільтри зручними для покупців. Деякі теми оформлення розширені зручними фільтрами товарів, але в більшості випадків потрібен окремий модуль, який можна знайти на OpenСart marketpace.

В загальному цього достатньо для початку роботи. Звичайно, це далеко не все, що потрібно для повноцінної роботи магазину, але головне — почати працювати.

І вибір завжди за Вами: можна витратити час та зусилля, або найняти розробника, котрий швидко і професійно встановить, налаштує CMS та зверстає потрібний дизайн.

Про автора

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.